...
Obrázok Noc múzeí a galérií
Logo STM-Múzea dopravy Bratislava Sídlo: Šancová 1/B, 811 04 Bratislava 
Otváracie hodiny: 10:00 – 22:00 h (posledný vstup 21:30 h)
Vstupné: 5 €, deti a ZŤP: zdarma
T: 02/52 444 163, 02/52 494 021
M: muzeumdopravy@stm-ke.sk
W: www.stm-ke.sk
FB: muzeumdopravybratislava

otvorené od 10.00 do 22.00 hod. (posledný vstup 21:30 hod.)

Prehliadka stálych expozícií s novými interaktívnymi prvkami - funkčný model parného stroja, nové modelové koľajisko, ukážka informačného systému z vozidla MHD, mobilná aplikácia múzea s funkciou sprievodcu

100 rokov Dunajplavby
Príbehy lodí na riekach, moriach a oceánoch

Prehliadka výstavy s odborným výkladom
Výstava pri príležitosti okrúhleho výročia plavebného podniku Slovenská plavba a prístavy,  a. s. ponúka návštevníkom možnosť oboznámiť sa s históriou plavby na Dunaji. Prezentované sú dobové dokumenty, zaujímavé strojné zariadenia, kotvy rôzneho typu,  piest z lodného motora, rádiostanice či lodnícke uniformy. Výstavou vás budú sprevádzať bývalí lodníci, ktorí vám radi priblížia svoje osobné skúsenosti a zážitky z plavby. Na svoje si prídu malí aj veľkí pri pohľade na unikátne modely lodí, ktoré plávali pod vlajkou plavebného podniku.
Výstava pripravená v spolupráci s podnikom Slovenská plavba a prístavy, a. s.

13.00 – 21.00
Modelové koľajisko typu G

Prezentácia  modelových rušňov a vozňov na modelovom koľajisku veľkosti G (rozchod koľajníc 45 mm). V spolupráci s Klubom železničných modelárov Bratislava predvedieme  model motorového rušňa M 478.3013 s vozňami zo zbierky múzea. Návštevníkom umožníme   verejnú prezentáciu vlastných modelov s rovnakým rozchodom /prezentácia modelov rušňov s iným rozchodom (N, TT, H0 a iné) nebude možná/.

17.00 – 20.00
HASIČI v múzeu – detský program

Súťaž pre deti, statická ukážka s hasiacimi genfo vakmi, zhadzovanie plechoviek prúdom vody. Prvá pomoc pri úrazoch, ukážka pre deti. Aká je prevencia pred požiarmi? Ako sa zachovám počas vypuknutia požiaru? Prehliadka historických hasičských striekačiek. Podujatie v spolupráci s DHZ Rača.