...
Obrázok Noc múzeí a galérií
Logo Galéria mesta Bratislavy    

Sídlo: Mirbachov palác, Františkánske nám. 11, Bratislava
Otváracie hodiny: 15.00 - 24.00 (posledný vstup 23.45)

Pálffyho palác, Panská 19, Bratislava
Otváracie hodiny: 15:00 - 24:00 (posledný vstup 23.45)

M: pr@gmb.sk
W: www.gmb.sk
FB: facebook.com/Galeria.Mesta.Bratislavy/
IG: galeria_mesta_bratislavy

 

Mirbachov palác
Výstavy: Pozri, Prešporok! Od grafickej veduty k fotografickým pohľadom
Stále expozície: Stredoeurópske barokové umenie, Grafické kabinety

Program:
15.00 - 18.00
GMB popoludnie pre rodiny: Zo širšej perspektívy
Pohľad zo širšej perspektívy je niekedy veľmi dôležitý. Aj vďaka tejto schopnosti umelcov, ktorí v minulosti zobrazovali mestskú krajinu, si vieme predstaviť, ako kedysi vyzerala Bratislava. Na sobotnom workshope vás čaká list s aktivitami vo výstave a workshop v Ateliéri s lektorkami. Príďte sa zasnívať o minulosti a zhotoviť si vlastný grafický výtlačok s dnešným kúskom mesta. A ak vás zaujímajú záhady optiky, budete si môcť vyskúšať techniku s tajomným názvom temná komora. 

Workshop je inšpirovaný výstavou Pozri, Prešporok! Od grafickej veduty k fotografickým pohľadom. Tvorivá dielňa je určená pre deti od 4 rokov. Na workshope sa pracuje s vývojkou a ustaľovačom, odporúčame chrániť si odev aj plášťom, ktorý bude pre vás aj pre vaše deti k dispozícii. Lektor vás bude čakať v Ateliéri na prízemí MP. Workshop prebieha v čase od 15.00 do 18.00, môžete prísť kedykoľvek v tomto časovom rozpätí.

15.00 - 24.00
GMB x BRATISKA pop-up!

Pri príležitosti výstavy Pozri, Prešporok! GMB spolu s Bratiska pripravili limitovaný počet výtlačkov novej grafiky zo série Nábrežie Bratislavy. Grafika ponúka sériu vyobrazení pohľadov na Bratislavu, ktoré si môžete v prípade záujmu kúpiť v pokladni Mirbachovho paláca.
Predajný pop-up dopĺňa inštalácia grafík zo série Nábrežie z dielne Bratiska, ktoré si môžete pozrieť v Ateliéri GMB.

15.00 - 24.00
Inštitucionálna zeleň GMB vo vašej obývačke

GMB spolu s výtvarníkom Palom Čejkom a grafickou dielňou BANSKÁ ST A NICA pripravili limitovanú predajnú sériu grafík s 10 motívmi črepníkových rastlín, ktoré obývajú GMB a jej prevádzkové zázemie. Príďte si vybrať tú svoju, v každej sérii sa grafiky mierne líšia, pozrieť a kúpiť si ich môžete v našej pokladni.
Výťažok z predaja sa použije na zariadenie grafického Ateliéru pre návštevníkov a návštevníčky GMB. Inštitucionálna zeleň je súčasťou projektu Krehký archív.
18.00 - 23.00
Grafický ateliér: linoryt
Bezplatný samoobslužný priestor pre deti aj dospelých v Mirbachovom paláci
21.00 - 22.00
Let’s talk art: Look, Pressburg!

We offer guided tour of the exhibition Look,Pressburg! in English.

21.30 - 23.30
Hudba na nádvorí a drink u Emila

Večerná atmosféra nádvoria Mirbachovho paláca je neopakovateľná. Návštevníci majú k dispozícii možnosť bohatého občerstvenia v galerijnej kaviarni Emil a svojím dvojhodinový DJ setom vás roztancuje Italo Mario Italo!

Pálffyho palác

Výstavy: Toto! je príbeh ilustrácie
Stále expozície: Gotické umenie, Biatec. Keltská mincovňa, Matej Krén: Pasáž

Program:
15:00 - 23:00
Burza kníh na nádvorí
15.00 - 24.00
Zoznámte sa s Rudolfom Sikorom

Rudolf Sikora je späť v GMB! Ikonické dielo Výkričník (1974/2022) nenájdete klasicky nainštalované v priestore. Vďaka technológii rozšírenej reality ho objavíte vo svojich smartfónoch. Projekt je pripravený v spolupráci s Artfond.

15.00 - 24.00
EuroSuvenír z GMB

GMB minulý rok otvorila novú multimediálnu expozíciu BIATEC. Keltská mincovňa. Pri tejto príležitosti GMB pripravila prvú bankovku v limitovanej sérii s motívom pokladu keltských mincí. Príďte si vybrať Eurobankovku v pokladni Pálffyho paláca.
Expozícia bola pripravená v spolupráci s Mestským ústavom ochrany pamiatok v Bratislave, s cieľom prezentovať verejnosti miestne kultúrne dedičstvo keltskej civilizácie prostredníctvom vizuálnych príbehov.

19.00 - 21.00
Na skok do výstavy Toto! je príbeh ilustrácie

Ponúkame krátke individuálne mini lektorské sprievody, pretože vieme, že počas Noci múzeí chcete stihnúť čo najviac návštev.