...
Obrázok Noc múzeí a galérií
logo Slovenská národná galéria        Sídlo: Cajlanská 255, Pezinok
Otváracie hodiny: 10.00 - 20.00
W: www.sng.sk/pezinok
T: +421 908 729 459
M: pezinok@sng.sk
FB: facebook.com/SchaubmarovMlyn/
IG: www.instagram.com/schaubmarov_mlyn/


Schaubmarov mlyn, ktorý je už od 70. rokov súčasťou Slovenskej národnej galérie, je jediný zachovalý potočný mlyn na Slovensku s funkčnou mlynskou technológiou. V galérii výtvarného umenia dostáva priestor najmä moderné a súčasné umenie a dizajn.  Mlynárska expozícia je ukážkou vývoja mlynárstva v malokarpatskej oblasti od 18. do polovice 20. storočia. Okrem uchovávania kultúrneho dedičstva a prezentácie výtvarného umenia, sa v Schaubmarovom mlyne organizujú sprievodné podujatia, ktoré súvisis rôznymi formami umenia, prírodou a životným prostredím: workshopy, komentované prehliadky, koncerty, filmové premietania, trhy a iné. Súčasťou areálu je ovocný sad, ktorý prechádza postupnou revitalizáciou. Kníhkupectvo Ex libris ponúka výber kvalitných kníh o umení a ekológii a produkty z dielne SNG. V kaviarni je možné oddýchnuť si a osviežiť sa kávou a limonádou. 

10.00 – 14.00
Mlynárska expozícia
Komentovaná prehliadka mlynskej technológie, ktorá je ukážkou vývoja mlynárstva v malokarpatskej oblasti od 18.storočia do polovice 20. storočia prebehne vždy o celej hodine.

15.00 - 18.00
Deň rozprávok v mlyne
Túžite po tom nájsť aspoň raz naozajstný poklad? Alebo vám k šťastiu stačí sadnúť si do tieňa stromu a vypočuť si rozprávku? Láka vás pozrieť sa na povalu mlyna alebo do jeho klenutej pivnice?
Príďte do Schaubmarovho mlyna na podujatie určené deťom, dospelým, rodinám aj osamelým pútnikom. Na šiestich  stanovištiach v priestoroch historického mlyna, sadu a stodoly je ukrytých šesť pokladov. No či sú to drahé kamene, zlato, striebro alebo niečo neviditeľné, zistíte len ak sa započúvate do príbehov z celého sveta. Nejaký poklad si so sebou určite odnesiete.
Na tento program je potrebné zakúpiť si vstupenku na www.sng.sk

18.30 - 19.30
NIVEAU STABLE

Autorské tanečné predstavenie 4 tanečníkov, 2 párov, 2 generácií.
Dunaj nám pripomína, že existuje široké neznesiteľné nebo. Ak sa aj odvážiš plávať, nikdy nevyplávaš na rovnakom mieste. Keď sa dostaneš do víru, zrazu nevieš kde je hore a kde dole, zachrániš sa len vtedy ak sa vzdáš. Nechaj sa vtiahnuť, to ti dá smer, nahmataj dno, odraz sa z celej sily a možno to stihneš s nádychom.

Réžia a choreografia: Lucia Holinová
Tanec a pohybový materiál: Lukáš Bobalík, Barbora Janáková, Renata Ptačin, Daniel Raček
Hudba, scéna: Vlado Holina
Námet a dramaturgia: Zuzana Očenášová Vasičáková
Kostým: Veronika Keresztesová
Produkcia: RESERVA,o.z.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.