...
Obrázok Noc múzeí a galérií
Sídlo: Zsigrayova kúria, Židovská, Bratislava 
Otváracie hodiny: zatvorené
T: +421 2 204 90 101
M: sekretariat.mzk@snm.sk 
W: www.snm.sk/mzk 
FB: MuzeumZidovskejKultury
IG: muzeum_zidovskej_kulturyProgram online 

Legendy o Leopoldovi Šťastnom
Krátky reportážny medailón o Leopoldovi „Jimovi" Šťastnom. Výstava venovaná tejto legende slovenského a rakúskeho futbalu na pozadí ľudáckeho režimu je v SNM – Múzeu židovskej kultúry v Bratislave prístupná až do septembra tohto roku. Kvíz – čo všetko viete o judaizme?
Otestujte svoje vedomosti o histórii a kultúre židovského národa v kvíze, ktorý pripravili naše lektorky. Kvíz nájdete tu (PDF, 22,2 MB). 

Kreatívny sprievodca SNM – Múzeom židovskej kultúry
Kreatívny sprievodca expozíciou Múzea židovskej kultúry v Bratislave je výborná pomôcka pre všetkých, ktorí sa chcú dozvedieť viac o židovskej kultúre. Pomocou tohto sprievodcu spoznáte mnoho zaujímavých informácií o spôsobe života židovských veriacich, kalendárnych sviatkoch a aj o histórii židovského národa. Kreatívneho sprievodcu nájdete tu (PDF, 35,7 MB). 

Židovské rozprávky: Starý Melamed
Námet pre videá bola detská knižka Židovské rozprávky, ktoré vydalo Múzeum židovskej kultúry v Bratislave. Vybrané rozprávky na video prerozprávala dlhoročná zamestnankyňa Múzea židovskej kultúry v Bratislave Viera Kamenická, ktorá knižku napísala a ilustrovala. V rámci digitálnej Noci Múzeí, Múzeum židovskej kultúry uvádza krátku rozprávku Starý Melamed. Dňa 15.5.2021 bude video pre deti zverejnené tu.