...
Obrázok Noc múzeí a galérií
         Sídlo: Hurbanove kasárne, Kollárovo nám. 10,  Bratislava 
Otváracie hodiny: 14:00 - 18:00 h
Vstupné: nevyberáme

T: +421 903 263 294
    +421 2 204 773 22
M: muzeumdizajnu@scd.sk 
W: www.scd.sk
FB: facebook.com/muzeumdizajnu
      facebook.com/slovakdesigncenter

IG: scd.sk
YT: Slovenské centrum dizajnu 


Program v múzeu

Slovenské múzeum dizajnu – 100 rokov dizajnu, 14.00 h
Znovu máte možnosť navštíviť dlhodobú výstavu v podkroví Hurbanových kasární, kde prehľadnou a inšpiratívnou formou objavíte príbeh vzniku a vývoja dizajnu na Slovensku, ktorý zahŕňa všetky podstatné oblasti a fenomény. 

Znovuotvorenie výstavy NCD20 v Hurbanových kasárňach, 14.00 h
Príďte si pozrieť najlepší slovenský komunikačný dizajn naživo! Slovenské centrum dizajnu a Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky vás pozývajú na výstavu vybraných prác prihlásených do Národnej ceny za dizajn 2020 – Komunikačný dizajn. 

2 x Polonský v Galérii dizajnu Satelit, 14.00 h
Čerstvo otvorená nová výstava mapujúca keramikársku tvorbu bratov Polonských, ukážky diel od 70-tych rokov až po súčasnosť. Koncepciu výstavy vytvorila kurátorka keramiky a porcelánu SMD Simona Janišová, o architektúru výstavy sa postaral Peter Liška. 

Online program

Už túto sobotu, 15.5. sme v Slovenskom centre dizajnu pripravili Noc múzeí a galérií. Spoluusporiadateľom je Noc múzeí a galérií v Bratislave. Okrem výstavných priestorov, ktoré môžete navštíviť od 14.00 do 18.00 h, sme si pre vás pripravili aj ONLINE program.

Deti vo forme online, 16.00 h
Pre mladších obdivovateľov dizajnu sme si pripravili jednoduché zadanie, ktoré zvládnete vypracovať aj doma. Budeme čakať na vaše výsledky, ktoré radi zverejníme. Linku nájdete na našich sociálnych sieťach. 

 

Ako vzniklo SMD, 17.00 h
Počas Roka slovenského dizajnu sme si pripravili pre návštevníkov sériu 10 dielov o Slovenskom múzeu dizajnu. Prvú časť odpremiérujeme pri príležitosti Noci múzeí a galérií v online priestore tu.  

 

2 x Polonský je názov keramikárskej výstavy, ktorá je prístupná v Galérii dizajnu Satelit na Kollárovom nám. V Bratislave, 18.00 h
Pre tých, ktorí ju nemôžete vidieť naživo, sme pripravili video, ktorého link nájdete tu a na našom webe. 

 

Klub dizajnu, 19.00 h
Pre fanúšikov slovenského dizajnu sme vynovili formát rozhovorov s dizajnérmi a s ľuďmi zaoberajúcimi sa dizajnom. Dnešný diel bude venovaný dvom úspešným typografom a grafický dizajnérom. Ondreja Jóba a Michala Tornyaia môžete počuť aj vidieť na našich sociálnych sieťach. Podcast nájdete tu