...
Obrázok Noc múzeí a galérií

    Sídlo: Jakubovo námestie 12, Bratislava
Otváracie hodiny: zatvorené
T:+42120487102
W: www.theatre.sk
FB: facebook/divadelnyustav

Program online 

Divadelné prechádzky desiatimi mestami Slovenska! 
Prejdite sa virtuálne (alebo naživo) po desiatich historicky významných slovenských mestách, v ktorých v minulosti prebiehal rušný divadelný život. Návštevníci a návštevníčky sa teraz môžu pozrieť na divadelnú históriu Banskej Bystrice, Bratislavy, Košíc, Liptovského Mikuláša, Martina, Nitry, Prešova, Sobotišťa, Trnavy a Zvolena.

Virtuálne prechádzky jednotlivými mestami sa skladajú z niekoľkých tematických okruhov, ako sú napríklad divadlá, divadelné školstvo, kaviarne a pohostinstvá, pamätné budovy, významné miesta, umelecké pamiatky a významné osobnosti mesta. Bližšie sa zoznámite s osobnosťami divadelnej histórie, ako boli napríklad Jozef Kroner a Július Satinský (Bratislava), Jonáš Záborský (Prešov), Janko Borodáč (Košice) alebo Gašpar Fejérpataky-Belopotocký (Liptovský Mikuláš).

Prajeme vám príjemnú prechádzku so slovenskou divadelnou históriou!

Divadelné prechádzky tu


Program v múzeu

Výstava Divadelné storočie – stopy a postoje
Sme veľmi radi, že po niekoľkých mesiacoch sa mohli otvoriť slovenské múzeá a galérie, pozývame vás na reprezentatívnu výstavu Divadelné storočie – stopy a postoje, ktorá mapuje sto rokov profesionálneho divadla na Slovensku. Výstavu pripravil Divadelný ústav v spolupráci so SNM – Historickým múzeom a je inštalovaná na Bratislavskom hrade. Výstava bude sprístupnená podľa otváracých hodín Bratislavského hradu

Viac informácií o výstave Divadelné storočie - stopy a postoje.

 
Ilustračné foto: Matej Hakár